טופז הלפרין

topaz_halperin.jpg

החוג לפילוסופיה

נושא המחקר:  ניטרליות באקולוגיה

שם המנחה: פרופ' ארנון לוי

תקציר המחקר: לפני שני עשורים, תחום האקולוגיה נרעש עם פרסומה של תיאוריה רדיקלית, המציעה כי דפוסי מגוון נוצרים בתהליכים ניטרליים לחלוטין. מחקרי עוסק בניתוח מושג הניטרליות באקולוגיה, מבנה ההסבר של התיאוריה הניטרלית באקולוגיה ופרשנויות שונות שלה. אני מקווה לשפוך אור על הייחוד של התיאוריה הניטרלית ועל מידת חשיבותה להבנת דפוסי יסוד באקולוגיה.

תקציר ביוגרפי:  התחלתי את דרכי האקדמית במדעי החיים. השלמתי תואר שני באקולוגיה באוניברסיטה העברית, במסגרתו חקרתי התנהגות שיחור-מזון של לטאות.
לאחר מכן עברתי למדעי הרוח. השלמתי תואר שני בפילוסופיה של המדע באוניברסיטת קיימברידג', שם עבודתי התמקדה במושג האלטרואיזם הביולוגי.
כיום אני דוקטורנטית בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית ובתכנית הבין-אוניברסיטאית להיסטוריה ופילוסופיה של מדעי החיים.

פרסומים:

Halperin, T. and Levy, A. (2021). What, if anything, is biological altruism?. British Journal for the Philosophy of Science. Accepted.

Halperin, T., Kalyuzhny, M., & Hawlena, D. (2018). How to use (and not to use) movement‐based indices for quantifying foraging behaviour. Methods in Ecology and Evolution, 9(4), 1088-1096.

Halperin, T., Carmel, L., & Hawlena, D. (2017). Movement correlates of lizards’ dorsal pigmentation patterns. Functional Ecology, 31(2), 370-376.

מלגת הנשיא תש"ף