ד"ר אדם יודפת

אדם יודפת

מוסיקולוגיה

נושא המחקר: מוסיקה ישראלית פופולרית מאז 1967: מאפייני הסגנון והקשרם התרבותי.

מנחה: פרופ' נפתלי וגנר

תקציר: במוסיקה הפופולרית הישראלית של ימינו ניתן להבחין בשתי קטגוריות סגנוניות מרכזיות: פופ-רוק ומוסיקה מזרחית. במחקר שלי אני מנתח כ-1000 שירים משתי הקטגוריות - ובכלל זה מקרים היברידיים - מ-1967 ועד לרגע ההווה. מטרת הניתוח היא לנסות ולהצביע על תהליכים היסטוריים\חברתיים של אבולוציה תרבותית, כפי שאלה מגולמים במוסיקה הפופולרית הישראלית.

פרסומים:

- "מוזה: כתב עת מקוון לתלמידי מחקר במדעי הרוח" מיסודו של בית ספר מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח, האוניברסיטה העברית (עורך-שותף עם שחר ליבנה ותמיר קרקסון, בדפוס, יצא לאור ביוני 2017). 
- ""מי מסתתר מאחורי המסיכה"?: פוסט-מודרניזם, אירוניה ואוטופיה ב'פלונטר' וב'סיפורים מהקופסא' לרמי פורטיס." בתוך אסופת מאמרים על פאנק בעריכת ארי קטורזה. תל אביב: רסלינג (בדפוס). 
- ""איך תחזור אם לא תזכור?": על מוזיקה וזיכרון ב"שירים ליואל"". בתוך משבלול ועד הקצה, אנתולוגיה מחקרית על הרוק הישראלי בעריכת דנית צמית. בוקסילה מדיה בע"מ: 2016. 
- (עם מירב מרון) "שוב ושוב: על הזמן המוסיקלי ועל מוסיקה ממזמן." בתוך על הזמן: הזמן במחקר ובחוויה האנושית, אסופת מאמרים לציון 40 שנה לאוניברסיטה הפתוחה בעריכת גיא מירון. האוניברסיטה הפתוחה\"הארץ", מאי 2016. 
- "הזמן הורוד: פופ, פסיכדליה וספירלות בשירי הפינק פלויד." בתוך פינק פלויד: להפיל את החומה, בעריכת ארי קטורזה. תל אביב: רסלינג, 2014.

 

מלגת רוטנשטרייך תשע"ז

מלגת נשיא תשע"ה

בוגר התכנית לתלמידי מוסמך מצטיינים תשע"ב